• Promocja czytelnictwa

• 18.07.2023 16:24
        • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Z wielką radością przyjęliśmy informację, że wniosek na zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa złożony przez nasze przedszkole w Baniach uzyskał rządowe wsparcie w formie dotacji w kwocie 3.000,00 zł w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Wkład własny przedszkola wynosi 750,00 zł.
                    Program ma na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u dzieci poprzez zapewnienie im dostępu do nowości wydawniczych oraz organizowanie wydarzeń promujących czytelnictwo.
        • Wizyta w Bibliotece Gminnej w Baniach

• 18.07.2023 16:14

•          W ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 4-5 latki odwiedziły bibliotekę publiczną. Dzieci zapoznały się z nowym miejscem, oraz nazwą osoby pracującej w bibliotece. Przedszkolaki dowiedziały się, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy korzystać z księgozbioru. Poznały również zasady zachowania się w bibliotece.                   Z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji oraz z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki.
        • Poranne czytanie

• 18.07.2023 15:56
        • 6- latki dziękują mamie: Karolka, Stasia, Igorka, Bruna i Olka za przeczytane opowiadania w ramach porannego czytania ❤❤❤

• Spotkanie autorskie z Panią Zofią Stanecką

• 18.07.2023 16:02

•        Dnia 15 marca w naszym przedszkolu, odbyło się autorskie spotkanie z Panią Zofią Stanecką autorką książek dla dzieci, zorganizowane przez Publiczną Bibliotekę w Baniach.
          Podczas spotkania, Pani Zofia, przybliżyła przedszkolakom pracę pisarza: opowiadała, jak powstają jej książki, a także skąd czerpie pomysły na znane i bliskie przedszkolakom bajeczki.
          Mieliśmy okazję wysłuchać fragmentów wybranych utworów oraz podziwiać ciekawe ilustracje naszego Gościa.
          To niecodzienne wydarzenie sprawiło wiele radości dzieciom. Serdecznie dziękujemy Pani Zofii za pełne wrażeń chwile 🙂