• "KĄCIK WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI" W PRZEDSZKOLU

• 29.08.2023 19:09

• Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

JAK KORZYSTAĆ Z BIBLIOTECZKI?

ZASADY:

1. Wybierz książkę i weź ją do domu.

2. Po przeczytaniu, oddaj ją dla kolejnej osoby.

3. Masz książkę? Zostaw ją tutaj dla innych czytelników.

4. Pozwól skorzystać z książek także innym.

5. Główną zasadą biblioteczki jest swoboda korzystania i dostępu, dlatego też prosimy o szanowanie książek i nie niszczenie ich.
      • Quiz wiedzy o bajkach i baśniach